Bizonyára tudjuk, hogy nagyban befolyásolja a gyermek (főként a kisgyermek) játékát a felnőtt mint modell. Sok játék abból alakul ki, hogy utánozzák a felnőtteket. Ezeket babákkal szokták eljátszani vagy bábjátékokkal. Az utánzójáték igénybe veszi a gyerkőc képzelőerejét és ezáltal fejlődik a kreativitása, beleélési képessége. Az utánzójáték nagyban hozzájárul a reakciók, benyomások mély elraktározásában.
Mindenképpen fejlődést, szociális képességet elősegítő játékokra van szükség és ennek egyik legfontosabb feltétele, hogy a gyerkőcöknek lehetőségük legyen a vele egykorúakkal játszani, illetve legyen lehetőségük kialakítani egy sajátos játékfolyamatot. A játékon keresztül a gyerkőc olyan készségek birtokába kerül, amely nem csak az iskolában, hanem a felnőttkorban is hasznára válik. Nem csak a kreativitása fejlődik, hanem a logikai gondolkodása, szókincse, kommunikációja, és a problémamegoldó képessége egyaránt.
Viszont, az egyik legfontosabb, hogy örömüket leljék a játékban és minél felszabadultabbak legyenek, így gyorsabb az információáramlás és nő a kreativitás.A játékok során rengeteg olyan helyzettel találkozik, amelyben bizonyos problémákat kell megoldani. Nagyon sok olyan képességfejlesztő játék létezik, amelyek segítségével rákényszerülnek bizonyos akadályok elhárítására, de legfőképp mérlegeljenek, mielőtt döntenek.